catcoon.pl

catcoon.pl

Adopcje

Adopcje

Adopcje

Bardzo mile widziane są osoby, które chcą zaadoptować zwierzaka. Żeby dostać zwierzątko trzeba spełnić pewne wymogi. Głównym z nich to umiejętność pokochania takiego zwierzęcia. Pamiętajmy, że zwierzę to też stworzenie, które czuje i wymaga dużo miłości. Ono natomiast pokocha was miłością bezwarunkową i do końca swojego życia. Pozwól zwierzęciu ze schroniska dożyć godnie i w miłości resztę jego dni. Musimy pamiętać, że zwierzę to nie tylko pupil, ale także wielki obowiązek. Takie zwierzę trzeba wyprowadzać na spacery. Nie powinno być też karmione byle czym gdyż każde zwierzę wymaga odpowiedniej do jego rasy i gatunku diety. Leczenie zwierząt jest bardzo kosztowne a w Polsce nie ma lecznic weterynaryjnych refundowanych, więc to jest bardzo istotne przy rozważaniu adopcji.

Jeśli rozważyłeś wszystkie aspekty i dalej jesteś zdecydowany na adopcję, zapraszamy. Przychodząc do schroniska po pupila powinieneś mieć ze sobą dowód osobisty. Zabierz też ze sobą klatkę lub pudełko w zależności od wielkości zwierzątka. Jeżeli chcesz zabrać dużego psa musisz mieć ze sobą kaganiec i obrożę. Dobrze by było gdybyś poznał swoje zwierzątko przez pewien czas przychodząc do schroniska. Będziecie mieli okazję poznać się i zwierzę bez stresu będzie mogło zmienić otoczenie.

Przychodząc po zwierzę musisz wypełnić formularz adopcyjny. Są tam wszystkie dane o tobie oraz o zwierzęciu, które bierzesz. Pamiętajmy, że pracownicy schroniska mają prawo skontrolować zwierzę u państwa w domu. Należy wiedzieć, że jest możliwość również adopcji na odległość. Polega ona na tym, że chętna osoba wybiera sobie zwierzę, które chciałaby adoptować. Jest możliwość osobiście wybrać w schronisku lub zaglądając na naszą galerie na stronie schroniska. Po wybraniu pupila podpisuje się dokumenty adopcji na odległość. Adopcja na odległość wiąże się z tym, że adoptujący wpłaca daną kwotę pieniędzy na wybranego zwierzaka. Oczywiście zwierzę nie traci możliwości adopcji normalnej i gdy znajdzie się osoba, która zechce dać mu dom taki zwierzak zostaje oddany do adopcji.

Osoba, która utrzymywała go finansowo zostaje powiadomiona o adopcji i wybiera sobie inne zwierzę. Adopcja na odległość to bardzo wygodny sposób dla tych osób, którym los zwierząt nie jest obojętny, ale z pewnych względów nie mogą wziąć zwierzęcia do domu.

Artykuł napisany przez: