Nowości
 • Mamy kocięta !!!

   

  W dniu 16.09.2015 urodziły się kociaki z miotu H

   

  W dniu 10.09.2015 urodziły się kociaczki z miotu G

   

  W dniu 11.07.2015 urodziły się maluszki z miotu F

   

  W dniu 22.10.2014 urodziły się kociaczki z miotu E

   

  W dniu 01.08.2014 urodziły się kocięta z miotu D

   

  W dniu 16.11.2013 urodziły się nam kocięta z miotu C.

   

  W dniu 01.03.2013 urodziły się nam kocięta z miotu B.

   

  W dniu 09.02.2013 urodziła się koteczka z miotu A.

   

   

   

Wizyt
Dziś: 107Razem: 83386

O rasie

 • Kocur rasy Maine Coon
  Kocur rasy Maine Coon
 • Kotka rasy Maine Coon
  Kotka rasy Maine Coon
 • Kocię Maine Coon
  Kocię Maine Coon
 • Kocię Maine Coon
  Kocię Maine Coon

Pochodzenie


Rasa Maine Coon jest przedstawicielem największych kotów domowych. Pochodzi z Ameryki Północnej ze stanu Main, a drugi człon nazwy to teoria, że rasa powstala z połączenia kota domowego z szopem praczem (racoon, popularnie coon). Jednak jest to genetycznie niemożliwe z czego doskonale zdajemy sobie sprawę :).  Dlatego Jest kilka teorii powstania tej rasy.
Maine Coon został uznany za rasę narodową Kanady. Po raz pierwszy pokazano go na wystawie w Nowym Jorku w 1860r. W 1976 utworzono Maine Coon Breeders and Franciers Association i uznano rasę w USA. FIFe uznała ją oficjalnie w 1983.
W Polsce jest to rasa popularna dopiero od kilku lat, ale już cieszy się ogromnym zainteresowaniem ludzi, pasjonatów zwierząt jakimi są koty Maine Coon.


Wygląd


Maine Coony są duże pół-długowłose , waga kocura to od 8 do 12 kg, kotki są nieco lżejsze bo ważą od 4 do 6 kg. Futro jest bardzo obfite na brzuchu i pośladkach, a na szyi tworzy kryzę. Glowa jest średnio szeroka szersza u kocurów niż u kotek,  broda mocna, tworzy pionową linię z nosem i górną wargą. Oczy duże nieco skośne. Uszy duże zakończone ostro u nasady średnie z rysimi pędzelkami, wysoko, ale niezbyt blisko siebie osadzone. Tułów długi, masywny, proporcjonalny, z szeroką klatką piersiową. Łapy średniej długości, mocne z owłosieniem miedzy palcami. Ogon co najmniej długości tułowia. U nasady szeroki, zwęża się szpiczasto, bogato owłosiony.

 

Charakter

 

Maine Coony to cudowne zwierzęta idealni kompani i członkowie rodziny. Są bardzo łagodne, mają przyjazne podejście do dzieci. Są dumne i inteligentne, ale nie zadufane w sobie. Każdy Maine Coon ma swój charakter co można zauważyć mając styczność z tym kotem. Jest to rasa, która ma swój własny język nie jak inne koty miałczenie. Maine Coony gruchają, ćwierkają, opowiadają swoje trele :). Ich łagodność, słodki wygląd, puszysta sierść w
której zatapiając palce każdy człowiek ukoi swoje skołatane nerwy spowodują, że nie da się nie zakochać w tej rasie.